";

Насіння капусти романеску

1 - 3 з 3
Капуста романеско Вероніка F1, Bejo

Капуста романеско Вероніка F1, Bejo

Вероніка F1 – пізньостиглий гібрид капусти типу романеско, придатний для заморозки та переробки. Три..

3319.00 грн 2921.00 грн

Капуста романеско Пунтоверде F1, Rijk Zwaan

Капуста романеско Пунтоверде F1, Rijk Zwaan

Пунтоверде F1 – гібрид капусти типу Романеско, призначений для свіжого ринку. Рослина потужна, має ч..

2478.00 грн 2230.00 грн

Капуста цвітна Вердоне F1, Enza Zaden

Капуста цвітна Вердоне F1, Enza Zaden

Вердоне F1 – середньостиглий гібрид капусти типу Романеско, вирізняється надзвичайною пластичністю. ..

1200.00 грн 1056.00 грн

1 - 3 з 3

Капуста - корисна та непримхлива культура сільського господарства, що вирощується протягом багатьох років. Кількість видів, що існує на сьогоднішній день досить велика. Один із них - капуста Романеско.

Опис капусти Романеско

Даний вид також називають коралова капуста або романська броколі. Вона була отримана шляхом схрещування цвітної капусти та броколі. Має досить своєрідний зовнішній вигляд. Кущ потужний з сизо-зеленим листям та конусоподібним качаном, що складається з великої кількості пірамідальних суцвіть. Може висаджуватись як на городі, так і на клумбах для створення дизайнерських композицій. 

Незважаючи на досить великий розмір головки, її вага складає приблизно 0,5 кг. По своїм смаковим якостям дуже схожа на звичайну цвітну капусту з легким горіховим присмаком. 

Як вирощувати

Пірамідальна капуста Романеско може вирощуватись як з насіння, посадка якого відбувається безпосередньо в ґрунт, так і з розсади. Перший варіант підходить лише для південної частини нашої країни. В інших регіонах культура вирощується с розсади, яка висаджується не пізніше початку квітня.

Даний вид погано переносить пересадку та пікіровку, тому її слід висаджувати в торф’яні горщики або стаканчики. Ємність для посадки наповнюють земельною сумішшю завчасно поклавши на дно невеликий шар дренажу. Насіння романеско заглиблюється в ґрунт на глибину 0,5-1 см, трохи ущільнюють суміш та активно поливають. Далі ємності накривають матерією або склом та чекають сходів. 

Даний сорт капусти любить добре освітленні місця, тому контейнери з розсадою бажано ставити на південній стороні теплиці. Полив рослини своєчасний та помірний. Також її підгодовують та поливають ледве рожевим розчином марганцівки. 

Вибір ділянки для посадки

Вибираючи місце для посадки насіння капусти романеску слід враховувати ряд факторів:

  1. Добре освітлювання. Його нестача буде негативно впливати на зав’язування і формування головки.
  2.  Бажаний ґрунт - слаболужний, супіщаний або нейтральний. Основний критерій - доступ повітря та утримання вологи.
  3. Під час посадки вносять велику кількість органічних добрив, таких як перегній або деревинна зола.
  4. Для боротьби зі шкідниками поряд з посівами слід посадити грядки с селерою, кропом або м’ятою. 
  5. В якості попередника добре зарекомендували себе огірки, бобові та картопля.

Висадка у відкритий ґрунт

Проводити висадку в ґрунт дозволяється лиш тоді, коли мине загроза заморозків. В середньому це початок-кінець квітня. Лунки для саджанців або насіння роблять на відстані 50 см одна від одної. Розмір посадкової ямки повинен бути трохи більшим від габаритів горщика. На дно лунки насипають невелику кількість деревинної золи, перемішують та ретельно поливають. Посадковий матеріал виймають разом з земляною грудкою та опускають до лунки. Важливо - сім’ядольні листочки повинні залишитись зверху. Далі знову ретельно поливають. Все, процес посадки завершено.

Дозрівання, збір та зберігання Романеско

Капуста Романеско збирається ближче до початку осені, десь в кінці серпня. Незважаючи на те, що рослина має великі об’єми, її плоди важать всього біля 500 грамів. Збір врожаю краще проводити зранку. Качани слід зрізати гострим ножем разом зі стеблом, яке також придатне для вживання в їжу. В разі, якщо зібрати капусту пізніше необхідних агрономічних строків, вона може засохнути або загнити. 

Довге зберігання плодів призводить до того, що вони грубішають та втрачають свої корисні властивості. Тому, протягом двох тижнів плоди повинні бути приготовані або перероблені (глибоке заморожування, консервація).

До речі, цвітна капуста сорту Романеско може зберігатись в замороженому вигляді впродовж року, не втрачаючи при цьому вітаміни та мікроелементи, що входять до її складу. 

Насіння романеско, купити яке можна в нашому магазині має ряд переваг. Весь асортимент нашого товару купується в фірмових магазинах виробника, що гарантує неперевершену якість посівного матеріалу.

© 2020 Інтернет-магазин «HarVest Center» Всі права захищені.