БІБІЛОТЕКA


Фунгіциди. Загальні характеристики, види.

Фунгіциди - клас пестицидів, призначений для боротьби із збудниками грибкових хвороб. Препарати цієї групи мають профілактичне або лікувальне призначення. Фунгіциди з профілактичною дією здатні знищувати спори патогена, які потрапили на оброблшену рослину. Однак вони не допоможуть тоді, коли рослини вже уражені хворобою. В такому випадку варто використати фунгіциди лікувальної дії. Вони зупиняють розвиток міцелію та не допускають утворення спор. За механізмом дії фунгіциди поділяють на контактні та системні.

Контактні препарати після обробки залишаються на поверхні рослини та знищують спори збудників при безпосередньому контакті. Ефективність таких препаратів у значній мірі залежить від тривалості його дії, ступеню утримання на обробленій поверхні, фотохімічної стійкості та погодних умов. Контактні фунгіциди мають лише захисну дію.

Системні фунгіциди проникають всередину рослини та по судинній системі розповсюджуються по всій рослині, що дозволяє їм захищати новий приріст, який з'явився уже після обробки. Ці препарати пригнічують розвиток збудників безпосередньою дією на них або в результаті обміну речовин в рослині. Фунгіциди системної дії швидше поглинаються рослинами, а тому ефективність їх дії значно менше залежить від погодних умов, порівняно із контактними препаратами. Переважна їх більшість має як профілактичні, так і лікувальні властивості.

Окремо виділяють фунгіциди із трансламінарною властивістю. Трансламінарність — це здатність препарату проникати крізь товщу листка з обробленого боку листової пластинки до необробленого. Це забезпечує більш ефективний захист від збудників та дає змогу захистити нижній бік листка, на який зазвичай не потрапляє робочий розчин.

Також на ринку широко представлені комбіновані фунгіциди, які у своєму складі мають діючі речовини контактної та системної дії. Контактна діюча речовина бореться із збудниками на поверхні рослини, а системний компонент пригнічує їх розвиток всередині тканин. Таким чином досягається найбільш повний захист обробленої культури.

Безкоштовна доставка
від 2000грн
Постійні знижки Команда професіоналів 100% задоволення
© 2020 Інтернет-магазин «HarVest Center» Всі права захищені.