БІБІЛОТЕКA


Інсектициди. Загальні характеристики, види

Інсектициди - клас пестицидів, призначений для захисту сільськогосподарських культур від шкідливих комах. Залежно від механізму їх дії дані препарати поділяють на контактні, кишкові, системні та фумігантні. 

Контактні інсектициди проникають в організм комахи при безпосередньому контакті з препаратом. Особливістю таких інсектицидів є той факт, що їх дія є ефективною лише на тих частинах рослини, на які вони потрапили при обробці. Ефективність цих препаратів значною мірою залежить від погодних умов, особливо атмосферних опадів. Кишкові інсектициди потрапляють в організм комахи через органи харчування, одночасно з їжею. Інсектицидний ефект даних препаратів проявляється після того, як лімфа рознесе діючу речовину по всьому організму.

Системні інсектициди, проникаючи всередину рослини, через судинну систему розповсюджуються по всьому рослинному організму. Таким чином вся рослина стає отруйною, і при поїданні комахою якоїсь її частини вона одночасно споживає і препарат. Після потрапляння до травної системи діючаречовина працює за тією ж схемою, що і кишковий інсектицид. Особливістю даних препаратів є те, що ефективність їх дії практично не залежить від погодних умов.

Фумігантні інсектициди потрапляють в організм комахи через трахеї в процесі дихання. Ці препарати викликають порушення процесів дихання та смерть комахи від асфіксії. Часто інсектициди цієї групи використовують для фумігації, складів, зерносховищ та зерна (в мішках та насипом).

Окремою групою препаратів є акарициди — пестициди, призначені для боротьби із рослиноїдними кліщами. Всі препарати цієї групи мають контактну дію.

Також на ринку широко представлені комбіновані інсектициди, які у своєму складі мають діючі речовини з різними механізмами дії. За рахунок цього знижується ризик звикання шкідників до препарату та розширюється спектр дії. Також, в деяких випадках спостерігається прояв синергізму, коли діючі речовини підсилюють дію одна одної. Таким чином досягається найбільш повний захист обробленої культури.

Безкоштовна доставка
від 2000грн
Постійні знижки Команда професіоналів 100% задоволення
© 2020 Інтернет-магазин «HarVest Center» Всі права захищені.