БІБІЛОТЕКA


Підготовка сховищ до закладання зерна на зберігання.

Вкрай важливо не тільки зібрати урожай, а і зберегти його в належному стані. Для цього ще до початку жнив слід потурбуватись про належну підготовку складських приміщень.

В першу чергу необхідно ретельно очистити склад від залишків минулорічного врожаю, пилу, бруду, слідів життєдіяльності шкодочинних комах та гризунів. Також варто звернути увагу на рівень вологості в приміщенні. Зернові склади мають бути сухими. Оптимальна вологість повітря знаходиться на рівні 60-75%. В сирих складах зерно швидко уражується бактеріями, пліснявою та стає більш сприйнятливим до пошкодження шкідниками.

Після ремонту та механічного очищення складських приміщень проводять дезінсекцію — знезараження порожніх зерносховищ за допомогою хімічних препаратів. Цей захід можна проводити різними способами, а саме: волога обробка (використовують інсектициди: розчином обприскують підлоги, стіни та стелю), аерозольна обробка (із використанням генераторів гарячого або холодного туману) та фумігація (використання інсектицидів фумігантної дії, найчастіше на основі фосфіду алюмінію). Вибір способу обробки залежить від видового складу шкідників. Якщо приміщення заселені комахами, нестійкими до дії інсектоакарицидів (кліщі, борошноїди, молі, вогнівки), рекомендується обробити приміщення вологим способом. Якщо ж у приміщенні виявлено довгоносиків чи інших небезпечних шкідників, слід провести аерозольну обробку чи фумігацію. Знезараження рекомендується провести за 2-3 тижні до завантаження зерна. Обробляють приміщення при температурі не нижче 12оС, коли шкідники знаходяться в активному стані. 

    Для дезінсекції складів вологим способом використовують контактні інсектоакарициди:

  • Актеллік 500 ЕС, КЕ - 0,5 мл/м2 ;
  • Карате Зеон 050 CS, МКС — 0,4 мл/м2;
  • Фуфанон, КЕ — 0,8 мл/м2;

інші контактні інсектоакарициди  із діючою речовиною піриміфос-метил, циперметрин, малатіон, лямбда-цигалотрин. Норма витрати робочого розчину — 200 мл/м2. Одночасно проводять знезараження інвентарю та прискладської території.

Для фумігації герметичних незавантажених зерносховищ використовують фуміганти на основі фосфіду алюмінію та фосфіду магнію (Фосміній, Селфос, Джин). Норма витрати препарату — 1-3 таблетки на 1 м3. Тривалість експозиції при температурі 5-10оС — 10 діб, 11-15оС — 7 діб, 16-20оС — 6 діб, вище 26оС — 4 доби. Завантаження приміщень та допуск людей дозволяються тільки після повного провітрювання (2-5 діб).

Аерозольну обробку використовують при неможливості проведення фумігації (недостатня герметичність приміщень, розташування складу ближче, ніж за 50 м від житлових приміщень). Аерозольна обробка передбачає використання генераторів гарячого або холодного туману. Для його утворення застосовують будь-яку мінеральну олію із розчиненими в ній інсектицидами:

  • Актеллік 500 ЕС, КЕ — 0,04 мл/м3;
  • Актуал, КЕ — 0,04 мл/м3;
  • Релдан 22 ЕС, КЕ — 0,025 мл/м3;

Iнші препарати із діючою речовиною піриміфос-метил, хлорпірифос-метил. Норма витрати носія — 100 мл/100 м3. Тривалість експозиції — 24 години. Завантаження складів допускається після провітрювання протягом доби.

Також не варто забувати і про боротьбу із мишовидними гризунами. Зазвичай для цього використовують родентициди на основі бродіфакуму — антикоагулянту, який погіршує згортання крові. Такі препарати довели свою виробничу ефективність, при цьому не мають жодного впливу на зерно, завантажене в склад.

Дотримуйтесь цих простих порад і отримуйте максимальні прибутки. 

З повагою Harvest Center.

© 2020 Інтернет-магазин «HarVest Center» Всі права захищені.