НОВИНИ


Харвест Центр ввів в експлуатацію 10 га поливної системи на господарстві ТОВ Ольга

Коли проект виконаний вчасно, без скандалів та затримок, тоді його оцінка зводиться до знаменника «добре», а от коли є багато важких моментів, тоді і писати є про що.

Полив Центр Харвест Центру саме ввів в експлуатацію 10 га поливної системи на господарстві ТОВ «Ольга». І поки всі пристрасті не стихли, ми вирішили поспілкуватися з власниками та агрономом з приводу плюсів та мінусів співпраці. 

З одного боку – ми хочемо розуміти нашого клієнта: 

  • що важливо для клієнта, 
  • чому обрали саме нас, 
  • що було добре, 
  • чи були/які були негативні сторони співпраці. 

Адже лише ґрунтовний аналіз проробленої роботи дозволить побачити загальну картину та вчасно зробити роботу над помилками.

Почнемо з глобальних характеристик та поставлених завдань: 

Дано: Компанія ТОВ «Ольга» планує закласти 10 га малини.

Завдання: спроектувати та встановити полив поля з певним бюджетом. 

Особливості: все має бути офіційно, полив має бути професійним та оптимальним при мінімальних витратах.

Звісно, будь яка робота по поливу починається з проекту. Інженер розпитує про всі потрібні для його прорахунку складові та береться за роботу. Малює план ділянки, прораховує відстані, кути нахилу, складні місця, формує список потрібних складових для втілення проекту та віддає всю цю інформацію на узгодження клієнту. Після цього клієнт уточнює, чому обрана така стратегія, узгоджує бюджет, та дає відмашку для початку підготовки складових до монтажу.

За словами одного із співзасновників - Кулика Вадима Сергійовича – «більше часу пішло обрання проекту та його виконавця, ніж на саме втілення поливного проекту. А це значить, що вибір був правильний. Нам пощастило, адже Харвест Центр нам досить оперативно надав прорахунки, пошуком усіх складових поливного проекту займався інженер, який і здійснював шеф монтаж, і що найприємніше, всю логістику Харвест Центр теж взяв на себе. Тобто з нашого боку був факт підтвердження проєкту та внесення передплати, всіма іншими дрібницями, які насправді забирають шалену кількість часу, займався Харвест Центр. Зараз ми поливаємо всі 4 секції 10 гектарного поля за 6 годин з нормою витрати води до 18 тон на 1 га (це з урахуванням потреб молодого посадкового матеріалу).

Коли ми лиш стартували з малиною кілька років тому, на перших 5 гектарах, намагалися економити на всьому. Полив робили самотужки і попри всі старання, наробили багато помилок. Наших перших 5 га поливаються тиждень, а нових 10 га - за 6 годин. Нашому задоволенню немає меж.

Зараз ми розуміємо, що саджанці та поливна система - не те, на чому слід економити. Системи живлення та захисту у нас завжди були в пріоритеті, а зараз ми вже бачимо, що всі складові мусять бути на належному рівні. Тоді всі вкладенні кошти повертаються швидше та за меншою кількістю зусиль.»

Микола Григорович – головний агроном додає від себе -  «Такого точного підрахунку в потребах я ще не зустрічав. Немає ні залишків, ні повернень по всім складовим! А те, як переживали, чи потягне цей насос такий об’єм – словами не передати. Дзвінків Миколі (головному менеджеру по поливу) було багато, але він стійко і впевнено нас запевняв, що все буде добре. Тепер ми бачимо, що переживали дарма. Ми маємо на 100% функціональний полив нової ділянки в 10 га і плануємо переробити наше старе поле в 5 га теж з Харвест Центром. Адже це зручно, якісно та оптимально. Співвідношення ціни та якості – відмінне. Відразу видно, що Микола – практик. Він прекрасно знає, як все влаштовано, як має працювати, де можна зекономити, а де потрібно обрати дорожчий варіант та отримати максимально корисну складову поливу. По часу ми витратили 3 дні на прокладання магістралей, крапельної стрічки та укривання плівкою (яку теж брали у Харвест Центрі) та 1 день на монтаж та підключення насосного обладнання та фертигації. Свій  слоган компанія виправдовує на всі 100%»

© 2020 Інтернет-магазин «HarVest Center» Всі права захищені.